Menu Close

„Džiaugiasi moliūgėlis, kad atėjo rudenėlis“

Moliūgas – didžiausia, ryškiausia, turinti daug vitaminų, daržovė, ne veltui vadinama daržo karaliumi. Savo ryškumu šviečianti iš tolo, o jei dar išskaptuota ir su degančia žvakele viduje – tai džiugina ir tamsiu paros metu. Jau tradicija tapo, kad lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ bendruomenė spalio mėnesio paskutinę savaitę  organizuoja projektą „Džiaugiasi moliūgėlis, kad atėjo rudenėlis“

Savaitės  veikloje aktyviai dalyvavo vaikai, tėvai, mokytojai, mokytojų padėjėjai, virėjos. Projekto metu buvo organizuojamos integruotos STEAM veiklos: grupėse vaikai matavo, svėrė, skaičiavo atneštus moliūgus, rinko didžiausią ir mažiausią moliūgą, matavo liniuotėmis, metrais, sprindžiais savo kūno ilgiu, skaičiavo kiek kaštonų reikia apdėti aplink didelį, mažą moliūgą, sprendė probleminį klausimą kodėl moliūgams apdėti reikia nevienodo skaičiaus kaštonų, svėrė elektroninėmis bei mechaninėmis svarstyklėmis. Ugdytinius grupėse pradžiugino apsilankiusios moliūgėlės – Felicija ir Patricija. Jos vaikams padėjo įtvirtinti žinias apie įvairius matus, o atsisveikindamos dovanojo moliūgų sėklas iš kurių palinkėjo išauginti pačius skaniausius moliūgus. Vaikai tęsė kūrybines veiklas piešdami moliūgą, piešinyje atkartodami formą, spalvą, paviršių, nupiešę savo moliūgui iš pasirinktų priemonių konstravo tvorą, kad kiškelis į moliūgo daržą neįšoktu.

   Eksperimentų ir tyrinėjimų kambarėlyje neformalaus švietimo mokytoja (eksperimentų) kvietė vaikus eksperimentuoti su moliūgų sėklomis ir atlikti su jomis įvairias veiklas.  Vaikai sužinojo, kad moliūgų yra įvairių rūšių, išsiaiškino kokios sąlygos yra palankios moliūgui augti, ką galima iš šios daržovės pagaminti.

Neformalaus švietimo (kūno kultūros) mokytoja vaikus kvietė į sporto salę. Ten jie dalyvavo įvairiose estafetėse, rungtyse, žaidė judriuosius žaidimus paminėdami daržo karalių – moliūgą.Ketvirtadienį mokytojos šeimas kvietė į Kūrybines dirbtuves. Vaikai su savo šeimos nariais moliūgus skaptavo, pjaustė, dažė, dekoravo įvairiomis priemonėmis. Visus džiugino bendrystės jausmas įsitraukiant į kūrybinį procesą. Šeimų dekoruoti moliūgai papuošė mūsų įstaigos kiemą.

Projektinės savaitės kulminacija – jau tradicija tapusi moliūgo košės ragavimo popietė. Į šventinę popietę rinkosi vaikai su šeimomis, mokytojos, darbuotojai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content