Menu Close

Projektinė savaitė „Kitų darbai mums padeda gyventi“

Nuo balandžio 24 iki gegužės 5 d. mūsų darželyje vyko projektinė savaitė apie profesijas „Kitų darbai mums padeda gyventi“, kurią organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Karolina, Vilija, Jurgita, Raimonda, Ieva ir neformaliojo švietimo mokytoja Vida. Tuo tikslu, balandžio 25 d. mokytojos vaikus kvietė   į „Profesijų mugę“. Renginio metu vaikai patyriminio ugdymo metodu susipažino su įvairiomis profesijomis, jų įvairove, darbo priemonėmis. Ugdytiniai tapę kirpėjais, gydytojais, ūkininkais, menininkais, virėjais ir net staliais įgijo naujų patirčių, žinių ir supratimo apie darbų įvairovę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tęsiant projektą  „Purienų“ gr. lankėsi ugdytinio  tėvelis  Paulius. Jis yra karinių jūrų pajėgų karys. Ugdytinius supažindino su šios profesijos ypatumais. Vaikai sužinojo kuo svarbūs yra kariai, kokią uniformą jie vilki,  kokie pavojai tyko išplaukus į karines pratybas Baltijos jūroje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikimokyklinio ugdymo „Lelijų“ grupėje lankėsi ugdytinės mama Aušra, dirbanti slaugytoja. Ji vaikus supažindino su medicinoje naudojamomis priemonėmis bei instrumentais. Ugdytiniai sužinojo, kaip taisyklingai plautis rankas, dezinfekuoti žaizdą, užklijuoti pleistrą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikimokyklinio ugdymo „Varpelių“ gr. vyko edukacija „Inkilėlių gyventojai“, kurią vedė ornitologė Viktorija. Ornitologė supažindino vaikus su ornitologo profesija, paukštelių namais, bei juose gyvenančiais paukščiais. Vaikai galėjo patys tapti „ornitologais“ iš arti apžiūrėti, paliesti gulbės, vanago, genio, kiro ir kitų paukščių plunksnas, tyrinėti jas per padidinamąjį stiklą. Žiūronų pagalba stebėjo darželio kieme skraidančius ir gyvenančius paukščius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Pakalnučių“ gr. vaikai lankėsi motociklų parduotuvėje. Areto mama pasakojo vaikams, kokių priemonių reikia norit saugiai vairuoti motociklą. Vaikai matavosi šalmus, apžiūrėjo keturračius motociklus.  Mama papasakojo trumpai apie savo darbo pobūdį. Kokių savybių reikia, dirbant šitą darbą. Išvykos metu ugdytiniai patyrė daug džiugių ir teigiamų emocijų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikimokyklinio ugdymo grupėje „Dobiliukai“ lankėsi ugdytinės Emilijos mama Renata, dirbanti darbų saugos specialiste. Ji supažindino vaikus su šios profesijos ypatumais, saugos priemonėmis, rūbais reikalingais dirbant pavojingą darbą: iš kietos medžiagos pagamintais, neperduriamu padu batais, ausinėmis, slopinančiomis garsą, veido apsaugos kaukėmis, šalmais ir pirštinėmis. Ugdytiniai suprato kaip svarbu laikytis saugumo reikalavimų ir kas padeda apsaugoti nuo nelaimių ir traumų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taip pat „Dobiliukų“ gr. vaikai lankėsi ugdytinės Godos mamos @Boiko Photogfaphy studijoje. Vaikai susipažino su fotografo profesija ir dalyvavo fotosesijoje. Sužinojo, kokias paslaptis slepia fotografai, kokios priemonės reikalingos gražiai fotografijai išgauti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Priešmokyklinio ugdymo „Žibuoklių“ gr. vaikai vyko į Klaipėdos pilies muziejų. Ten jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Surask pilies lobį“. Edukacijos metu vaikai turėjo galimybę išgirsti pasakojimą apie archeologo ir restauratoriaus profesijas, susipažino su pilies istorija, archeologiniais radiniais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Priešmokyklinio ugdymo „Linelių“ gr. vaikai keliavo į Gruzinišką užkandinę-kepyklą. Ten vaikai stebėjo kaip gaminamas maistas, sužinojo kokia svarbi yra virėjo, kulinaro  profesija. Grupės ugdytinės tėvelis supažindino su gruziniško maisto patiekalais jų skoniais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,,Linelių“ gr. ugdytiniai lankėsi ir Klaipėdos m. policijos komisariate. Policijos atstovė Lina papasakojo vaikams apie policininko darbą, keliamus reikalavimus būsimiems policininkams, supažindino su policijos skyriais, parodė vaikams areštines, miesto stebėjimo kamerų patalpą, policijos mašinų garažą. Vaikai aplankė policijos muziejų, kuriame pasimatavo policininko kepures. Didžiausią džiaugsmą vaikams suteikė policijos šuo Ramzis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektinę savaitę „Kitų darbai mums padeda gyventi“ užbaigė mokytojos pakviesdamos vaikus į mokslinę laboratoriją. Mokslininkė-chemikė ir jos padėjėjos laborantės mažuosius alchemikus supažindino su darbo taisyklėmis, laborantų apranga, įranga. Ten vaikai eksperimentavo, atliko įvairius bandymus, žaidė su su spalvomis išgaudami naujus atspalvius. Vaikai stebėjo eksperimentus  su sausu ledu, patyrė daug netikėtų emocijų stebėdami kaip jis reaguoja su vandeniu ir muilu. Eksperimentai vaikams paliko didžiulį įspūdį ir džiugias emocijas.

 

 

 

 

 

 

Skip to content